Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Ponad 300 szkół weźmie udział w organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju akcji edukacyjnej pn. „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość”. Podczas czwartej odsłony akcji uczniowie poznają m.in. ofertę funduszy europejskich i poszczególne etapy pozyskiwania unijnego wsparcia na założenie innowacyjnego biznesu.

Lekcje będą prowadzone na podstawie specjalnie przygotowanego scenariusza przekazanego nauczycielom. Jednym z materiałów edukacyjnych będzie komiks, który w interesujący sposób przybliży uczniom działanie Platform startowych dla nowych pomysłów.

"Chcemy uświadomić młodzieży, że pomysł na biznes, to nie wszystko. Potrzebna jest jeszcze wiedza i środki, które umożliwią jego realizację. O tym, jak je pozyskać, uczniowie dowiedzą się podczas organizowanych przez nas lekcji" – powiedziałwiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Akcja edukacyjna będzie przeprowadzona w 5 województwach Polski Wschodniej (woj. lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim oraz warmińsko-mazurskim). Nauczyciele, którzy już brali udział w „Lekcji o Funduszach” przyznają, że uczniowie potrzebują skonkretyzowania wiedzy na temat pozyskiwania wsparcia z UE.

"Uczniowie mają świadomość tego, że fundusze europejskie wspierają przedsiębiorców, ale ich wiedza na ten temat nie jest kompletna. Dzięki „Lekcji o Funduszach Europejskich” możemy przekazać młodym ludziom konkretne informacje, które pomogą im w zakładaniu własnego biznesu" – zaznaczyła nauczycielka z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku Sylwia Remiszewska.

 „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość” odbędzie się w poszczególnych szkołach od 1 lutego do 30 kwietnia 2017 roku. 

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć w zakładce "Lekcja o Funduszach Europejskich"

Projekt jest realizowany z funduszy Programu Polska Wschodnia.