Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Inauguracja „Platform startowych dla nowych pomysłów” na Startup Summit 2015

Program „Platformy startowe dla nowych pomysłów” poprzez kompleksową pomoc w utworzeniu startupu, umożliwi młodym ludziom przekształcenie ich pomysłów w innowacyjny produkt lub usługę. W Warszawie rozpoczęła się międzynarodowa konferencja Startup Summit, inaugurująca nowy instrument Programu Polska Wschodnia. Podczas dwudniowego wydarzenia prezentowane są założenia i zasady programu Platform startowych. Uczestnicy konferencji rozmawiają również o tworzeniu sprzyjających warunków do rozwoju młodych firm w makroregionie.

Platformy startowe - logo składające się z napisu i trójkątów

Platformy startowe – trampolina do sukcesu

Program wsparcia przedsiębiorczości typu startup, adresowany jest do osób do 35 roku życia, które mają pomysł na innowacyjny biznes i chcą otworzyć firmę w Polsce Wschodniej. Już wiosną przyszłego roku będą mogli zgłosić się do programu.

Równie ważne jak dobry pomysł, jest przeprowadzenie właściwej jego weryfikacji pod kątem szans rynkowych oraz wyboru odpowiedniego modelu biznesowego. Większości startupów brakuje uporządkowanego procesu badania rynku oraz odpowiedniej strategii prowadzenia i rozwoju firmy. Stąd też wiele pomysłów nie odnosi sukcesu biznesowego, m.in. z powodu błędnej oceny potrzeb klientów, niewłaściwego doboru kanału dystrybucji czy też źle zaprojektowanego opakowania produktu. Skorzystanie z „Platform startowych dla nowych pomysłów” pozwoli młodym, kreatywnym ludziom uniknąć tego rodzaju błędów.

W tym celu zapewnione zostanie im specjalistyczne wsparcie biznesowe, m.in. w postaci mentoringu i coachingu, a także usługi niezbędne do przeprowadzenia prac nad rozwojem produktu (np. techniczne, technologiczne, informatyczne, wzornicze). Udzielą go tzw. animatorzy Platform startowych – ośrodki innowacji, takie jak inkubatory przedsiębiorczości, parki technologiczne wybrane w zakończonym pod koniec listopada konkursie. Program pomoże pomysłodawcom nie tylko w utworzeniu startupu i opracowaniu odpowiedniego modelu biznesowego. Nowe przedsiębiorstwa, gotowe do wejścia na rynek ze swoim produktem lub usługą, będą mogły starać się o 800 tys. zł na rozwój biznesu.

„Platformy startowe dla nowych pomysłów” na arenie międzynarodowej

Sturtup Summit to branżowe wydarzenie, podczas którego zostanie zaprezentowana oferta „Platform startowych dla nowych pomysłów”. Jest także okazją do wymiany doświadczeń związanych z uruchamianiem i prowadzeniem startupów, nawiązania kontaktów ze startupami z Polski i zagranicy oraz ze światowymi mentorami i inwestorami.

Tematyka Startup Summit koncentruje się na wielu aspektach tworzenia i funkcjonowania startupów. Dla programu Platform startowych jednym z ważniejszych punktów spotkania jest dyskusja i wymiana dobrych praktyk dotyczących budowania ekosystemów wspierania innowacyjnej przedsiębiorczości, które odgrywają niezwykle ważną rolę w „życiu” startupów. Stworzenie przez ośrodki innowacji, uczelnie, władze miast, przedsiębiorców oraz inwestorów, przyjaznego otoczenia dla prowadzenia i rozwijania innowacyjnych pomysłów, to również ważne ogniwo nowego instrumentu wsparcia młodego biznesu.

Konferencja odbywa się 3-4 grudnia 2015 r. na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Bierze w niej udział ok. 800 uczestników, wśród których znaleźli się inwestorzy, startupowcy, studenci i absolwenci oraz przedstawiciele funduszy venture capital, instytucji otoczenia biznesu, administracji publicznej i środowiska akademickiego. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Startup Summit.

Organizatorem wydarzenia jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.