Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Nowe możliwości dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich

Obecnie oferta funduszowa dla przedsiębiorstw obejmuje 29 naborów z programów ogólnopolskich (w tym 8 nowych konkursów),  a także 34 nabory w programach regionalnych (w tym 20 nowych konkursów).

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się m. in. o środki unijne na projekty z obszaru B+R, cyfryzacji, innowacji zdrowia, czy podniesienia efektywności energetycznej.

Zapoznaj się z marcowymi konkursami i odkryj nowe możliwości rozwoju!

Uwadze polecamy rozpoczynający się 19 marca 2020 roku nabór w województwie warmińsko-mazurskim, który potrwa tylko miesiąc.

Grupy przedsiębiorstw (MŚP) – w tym. m.in. porozumienia, sieci, konsorcja mogą pozyskać wsparcie na projekty promocji gospodarczej w wymiarze krajowym i międzynarodowym, których celem będzie zarówno wypromowanie oferty gospodarczej województwa, jak i wzrost napływu bezpośrednich inwestycji zewnętrznych do regionu.

Działania promocji gospodarczej mogą obejmować m.in.:

 • przygotowanie kompleksowych ofert inwestycyjnych;
 • tworzenie nowych i rozwój istniejących systemów informacji gospodarczej;
 • kampanie medialne.

Nabór prowadzi Departament Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wszystkie informacje są dostępne na stronie RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Badania i Rozwój

Ikonka badania i rozwój - naczynia laboratoryjne

Stworzenie innowacyjnego produktu w oparciu o wyniki prac badawczo-rozwojowych to dopiero połowa sukcesu. Aby faktycznie wzmocnić  konkurencyjność i innowacyjność  firmy, trzeba jeszcze te produkty wprowadzić na rynek. Tu z pomocą również przychodzą Fundusze Europejskie. Dzięki konkursom „Badania na rynek” możliwe jest sfinansowanie wdrożenia tych innowacyjnych produktów i procesów.

Od 25 marca można aplikować w 3 konkursach:

 1. Badania na rynek (konkurs ogólny):
  Więcej informacji na stronie Programu Inteligentny Rozwój
 2. Badania na rynek (konkurs na projekty realizowane  w  miastach  średnich):
  Więcej informacji na stronie Programu Inteligentny Rozwój
 3. Badania na rynek (konkurs na projekty na rzecz dostępności):
  Więcej informacji na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości 

Na prace badawczo-rozwojowe przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie również w konkursach ogłoszonych w programach regionalnych (woj. małopolskie, lubelskie, śląskie i zachodniopomorskie). Mogą to być projekty obejmujące zakup usługi badawczo-rozwojowej, związanej z opracowaniem nowego lub ulepszonego produktu (albo usługi, technologii produkcji, projektu wzorniczego) bądź jego/jej przetestowaniem.

Dwa nabory rozpoczęły się w województwie zachodniopomorskim:

Środki unijne na przygotowanie do wdrożenia wyników prac B+R, uzyskanych w ramach realizowanego projektu w działalności gospodarczej, a także na samo wdrożenie wyników tych prac zapewnia w swoim konkursie Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości.

Orientacyjna kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi ok. 70 mln złotych.

Minimalny wkład własny wynosi nie mniej niż:

 • mikro i małe przedsiębiorstwa – 45%,
 • średnie przedsiębiorstwa – 55%

…a minimalna wartość wydatków kwalifikowanych projektu wynosi 0,5 mln złotych.

Zachęcamy do aplikowania!

Zobacz szczegóły naboru

Start-upy

ikonka Innowacje - żarówka

Jeśli masz pomysł na innowacyjny produkt bądź usługę, w Platformach startowych otrzymasz ekspercką pomoc i rozwiniesz pomysł w rentowny model biznesowy. Możesz zgłosić swój pomysł do wybranej platformy. Tam menadżer inkubacji przygotuje szczegółowy plan rozwoju Twojego pomysłu. Po jego realizacji i uzyskaniu pozytywnej rekomendacji możesz starać się o 1 mln złotych na rozwój swojego biznesu w ramach konkursu Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej.

Więcej informacji o platformach startowych

Cyfryzacja

Ikonka cyfryzacja - tablet

Lubimy je, bo ułatwiają życie, usprawniają pracę przedsiębiorcom i pozwalają zaoszczędzić cenny czas. Oczywiście mowa o aplikacjach. Jeszcze do 31 marca trwa konkurs na tworzenie usług i aplikacji wykorzystujących e-usługi publiczne i informacje sektora publicznego.

Dotyczą one następujących obszarów:

 • e-administracja
 • e-uczenie się
 • e-włączenie społeczne
 • e-kultura
 • e-zdrowie

Więcej informacji o konkursie na stronie cppc.gov.pl

Zdrowie

ikonka zdrowie - krzyż

Podmioty lecznicze, które wykonują na terenie województwa opolskiego działalność leczniczą - posiadają główną siedzibę lub oddział, bądź miejsce prowadzenia działalności - mogą ubiegać się w swoim programie regionalnym o wsparcie na podnoszenie kompetencji i kwalifikacji personelu, świadczącego usługi w społeczności lokalnej. Konkurs rozpocznie się 13 marca i potrwa do 20 marca.

W ramach naboru przyjmowane będą tylko i wyłącznie tzw. „małe” projekty, których maksymalna wartość dofinansowania nie może przekroczyć 400 tys. PLN.

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu to 94,5%. Szczegóły na stronie rpo.opolskie.pl

Poznaj szczegóły

To tylko wybrane przykłady konkursów. Jeśli jesteś zainteresowany, szczegółowe informacje o wszystkich trwających naborach znajdziesz poniżej:

Te dane dostępne są również na portalu Funduszy Europejskich, w zakładce „Zobacz ogłoszenia o naborach wniosków”.

W znalezieniu oferty odpowiedniej dla Twoich potrzeb pomoże także Wyszukiwarka Dotacji.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Przyjdź, zadzwoń lub wyślij maila bezpośrednio do instytucji organizującej konkurs lub Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci bezpłatnych informacji.

Za miesiąc kolejne informacje o nowych naborach unijnych!