Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Nowy nabór Miejsc Przyjaznych Rowerzystom

Trwa nabór podmiotów zainteresowanych uzyskaniem statusu "Miejsca Przyjaznego Rowerzystom" (MPR) na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Wyłonione obiekty znajdą się w gronie miejsc polecanych rowerzystom podróżującym unikalnym szlakiem rowerowym w Polsce Wschodniej. Zgłoszenia przyjmowane są do końca lutego 2017 r.

Miejsce Przyjazne Rowerzystom - plakietka

Nabór na MPR skierowany jest do podmiotów zlokalizowanych w Polsce Wschodniej (województwa: lubelskie, podlaskie, świętokrzyskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie) w tzw. korytarzu trasy Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. O status Miejsca Przyjaznego Rowerzystom mogą ubiegać się:

  • obiekty noclegowe (obiekty świadczące usługi krótkotrwałego wynajmu miejsc noclegowych, zarówno całoroczne, jak i sezonowe);
  • atrakcje turystyczne, do których wstęp jest odpłatny lub nieodpłatny, ale posiadają swojego zarządcę, np. parki rozrywki, muzea, skanseny, niektóre parki narodowe;
  • obiekty gastronomiczne (np. restauracje, bary);
  • informacje turystyczne;
  • pozostałe obiekty usługowe (stacje paliw, sklepy wielobranżowe, serwisy rowerowe, wypożyczalnie rowerów i sprzętu turystycznego). 

Formularze zgłoszeniowe dostępne są na portalu www.greenvelo.pl, a także  na stronach poszczególnych woejwództw:

Zgłoszenia należy kierować bezpośrednio do organizatorów naboru w poszczególnych województwach. Szczegółowe informacje dostępne są także na portalu Green Velo.

Status MPR to nie tylko szansa na zwiększenie liczby odwiedzających dany obiekt, ale także na preferencje w uzyskaniu dodatkowego kapitału na rozwój. MPR mogą ubiegać się, na preferencyjnych warunkach, o wsparcie z instrumentu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka, w ramach którego od jesieni 2017 r. przedsiębiorcy z branży turystycznej będą otrzymywać pożyczki na inwestycje w makroregionie.

Więcej na ten temat: 200 mln zł na wsparcie turystyki w Polsce Wschodniej.