Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Platformy startowe wystartowały pełną parą!

Już niemal 800 wniosków wpłynęło do 5-ciu Platform startowych Programu Polska Wschodnia! To oznacza, że działanie skierowane do tych, którzy stawiają swoje pierwsze biznesowe kroki jest nie tylko popularne, ale przede wszystkim potrzebne.

Utrzymuje się wysoka dynamika zgłoszeń. Przez dwa miesiące przyjmowania wniosków wpłynęło dokładnie 765 pomysłów na innowacyjne produkty lub usługi. Teraz trwa merytoryczna ocena wniosków przez ekspertów w Platformach. Po jej zakończeniu – pod koniec marca 2019 roku - ruszą pierwsze inkubacje, czyli intensywna indywidualna praca ze start-upami nad rozwojem ich pomysłów biznesowych. Przewidujemy, że już latem zakończą się pierwsze rundy inkubacyjne, a na rynku pojawią się pierwsze start-upy wsparte przez Platformy startowe.

Nie takie stereotypowe te start-upy!

Start-upy kojarzą się dziś przede wszystkim z branżą IT/ICT i właśnie pomysły wpisujące się w nią zdecydowanie dominują wśród złożonych aplikacji. Branże turystyczna i medyczna oraz rolno-spożywcza są popularnym drugim wyborem wśród pomysłodawców, a stawkę zamykają pomysły z obszaru lotnictwa i motoryzacji. Platformy startowe są zlokalizowane w różnych częściach makroregionu Polski Wschodniej i stawiają w swojej ofercie wsparcia na różne branże. To daje pomysłodawcom możliwość dokonania optymalnego wyboru miejsca, w którym chcą swój pomysł rozwijać. Pomysłodawcy skwapliwie z tej możliwości korzystają, aplikując do udziału w programie. Obecnie trzy Platformy startowe, cieszące się największą popularnością, to Start In Podkarpackie w Rzeszowie, Wschodni Akcelerator Biznesu w Puławach i Idealist w Lublinie.

Jeśli wahałeś się, czy Platformy startowe to rozwiązanie dla Ciebie, to porzuć wątpliwości - już niemal 800 osób z całej Polski uznało, że Platformy to wyjątkowa szansa na rozwój ich pomysłu na start-upowy biznes! Nie zwlekaj, dołącz do start-upowej rewolucji w Polsce Wschodniej i spełniaj swoje marzenia!

Więcej informacji o Platformach startowych udostępniamy pod adresem: www.platformystartowe.gov.pl