Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Wsparcie innowacji w firmie

Prawie 1000 przedsiębiorców stacjonarnie, drugie tyle on-line, 9 miast, kilkanaście zaangażowanych instytucji, łącznie 25 godzin prezentacji i konsultacji dotyczących kompleksowej oferty Funduszy Europejskich – to krótki bilans spotkań dotyczących wsparcia na innowacje w firmie, które odbyły się w ciągu ostatnich 11 miesięcy w całej Polsce.

Spotkania były skierowane do firm, które są innowacyjne lub chcą takie być i potrzebują na to środków. O tym, jak można je zdobyć, mówili przedstawiciele MR oraz eksperci z instytucji, które wdrażają Fundusze Europejskie, czyli: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencja Rozwoju Przemysłu, PFR Ventures, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Bank Gospodarstwa Krajowego, Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich, Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej, Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Uczestnicy spotkań mogli poznać ofertę Programu Inteligentny Rozwój, a także inne możliwości wspierania innowacyjności, przede wszystkim z programów regionalnych oraz możliwe formy zawiązywania partnerstwa pomiędzy biznesem a nauką. Po części seminaryjnej każdy z uczestników mógł wziąć udział w indywidualnych konsultacjach z ekspertami i zapoznać się z kompleksową ofertą wsparcia dla innowacyjnych przedsiębiorców. Tematyka spotkań dotyczyła:

 • start-upów (wsparcia udzielanego przez fundusze Venture Capital, Anioły Biznesu);
 • działalności badawczo-rozwojowej (w jaki sposób ją prowadzić, jak nawiązać współpracę z jednostkami naukowymi i skąd pozyskać kapitał);
 • wdrożenia i transferu technologii (ochrona własności przemysłowej, kredyt na innowacje technologiczne, badania na rynek, fundusz gwarancyjny wsparcia innowacyjnych przedsiębiorstw);
 • działań powdrożeniowych (takich działań, które wspierają dalszy rozwój i ekspansję firmy).

Spotkania odbyły się w 9 miastach: Olsztynie, Rzeszowie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie, Krakowie, Gdyni i Białymstoku.

Relacja fotograficzna

 • Stoiska konsultacyjne na spotkaniu w Krakowie

  Stoiska konsultacyjne na spotkaniu w Krakowie

 • Prezentacja podczas części seminaryjnej na spotkaniu w Gdyni

  Prezentacja podczas części seminaryjnej na spotkaniu w Gdyni

 • Stoiska konsultacyjne na spotkaniu w Białymstoku

  Stoiska konsultacyjne na spotkaniu w Białymstoku

Materiały ze spotkań

 1.  Prezentacja oferty Programu Inteligentny Rozwój (PPT 4 MB)
 2.  Prezentacja oferty Programu Polska Wschodnia (PPT 1 MB)