Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Program Polska Wschodnia: ruszył nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych

Ponad 1 mld zł – to pula pierwszego konkursu organizowanego w działaniu 2.2 Infrastruktura drogowa, Programu Polska Wschodnia (POPW). Środki te służą zwiększeniu dostępności stolic województw Polski Wschodniej – Białegostoku, Kielc, Lublina, Olsztyna i Rzeszowa ­– i ich obszarów funkcjonalnych w zakresie infrastruktury drogowej. Nabór wniosków rozpoczął się 21 grudnia 2015 r. i potrwa do 31 marca 2016 r.  

Na co dofinansowanie?

Fundusze przeznaczone są na projekty infrastrukturalne na drogach: krajowych i wojewódzkich w obrębie miast wojewódzkich Polski Wschodniej, wojewódzkich w obszarach funkcjonalnych miast wojewódzkich Polski Wschodniej lub obszarach realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych miasta wojewódzkiego, zapewniające ich połączenie z siecią dróg krajowych, w tym TEN-T.

Kto może ubiegać się o wsparcie?

W konkursie mogą uczestniczyć: miasta wojewódzkie Polski Wschodniej, jednostki samorządu terytorialnego na szczeblu województwa, związki i stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego zlokalizowane na obszarze funkcjonalnym lub obszarze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, w skład których wchodzi miasto wojewódzkie. 

Szczegółowe informacje dotyczące naboru w działaniu 2.2 Infrastruktura drogowa znajdują się w ogłoszeniu o konkursie.

Ważne informacje

Na etapie składania wniosku o dofinansowanie wymagane jest dysponowanie co najmniej zawiadomieniem o wszczęciu postępowania w sprawie wydania pozwolenia na budowę/decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Warunkiem podpisania umowy o dofinansowanie jest dostarczenie prawomocnej zgody na realizację.

 

Warto wiedzieć

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) to narzędzie, które po raz pierwszy pojawiło się w przedstawionych przez Komisję Europejską aktach prawnych na nową perspektywę. Przy pomocy tego instrumentu, partnerstwa jednostek samorządu terytorialnego (JST) miast i obszarów powiązanych z nimi funkcjonalnie (miasto i samorządy znajdujące się w jego oddziaływaniu) mogą realizować wspólne przedsięwzięcia, łączące działania finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego. ZIT to także wyjście poza sztywne granice administracyjne JST i większe możliwości oddziaływania projektów unijnych.