Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Wsparcie ekspansji zagranicznej w Programie Polska Wschodnia

Przedsiębiorstwa z gotowym modelem biznesowym w zakresie internacjonalizacji, opracowanym dzięki dotacji z Programu Polska Wschodnia (PO PW) mogą ubiegać się o kolejne dofinansowanie w ramach drugiego etapu działania Internacjonalizacja MŚP. Firmy mogą zyskać nawet 500 tys. zł.

Nabór, z budżetem 30 mln zł, potrwa od 1 lutego do 29 września 2017 r.

"Dzięki wsparciu z PO PW przedsiębiorcy zostaną skutecznie przygotowani do wprowadzenia swoich produktów na wybrane rynki i rozwiną efektywnie swoją działalność. Co ważne zdobędą również wiedzę i doświadczenie konieczne do ekspansji na kolejne zagraniczne rynki"– zaznaczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Konkurs skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Polski Wschodniej, które opracowały model biznesowy w zakresie internacjonalizacji ich działalności w pierwszym etapie działania Internacjonalizacja MŚP. Wsparcie finansowe udzielane w drugim etapie służy przygotowaniom do wdrożenia przyjętego modelu. Dotację firmy będą mogły przeznaczyć m.in. na: 

  • doradztwo w zakresie wyszukania, selekcji, a następnie nawiązania relacji z partnerami zagranicznymi; 
  • konsulting dotyczący dostosowania produktów do rynków docelowych, wzornictwa, budowy kanałów dystrybucji czy marketingu;
  • udział w zagranicznych targach, wystawach i misjach handlowych, jeśli wynika to
    z opracowanego modelu (firma może przeznaczyć na ten cel maksymalnie 20% kosztów kwalifikowalnych realizowanego projektu);
  • doradztwo i zakup oprogramowania niezbędnego do automatyzacji procesów biznesowych w związku z przygotowaniem do internacjonalizacji działalności, o łącznej wartości nie przekraczającej 20% kosztów kwalifikowalnych projektu.

Zapoznaj się ze szczegółami konkursu.

* * * 

Kolejny nabór wniosków w działaniu 1.2 POPW Internacjonalizacja MŚP (połączony etap I i II) zaplanowano na kwiecień – czerwiec 2017 r. W puli konkursu znajdzie się 200 mln zł.