Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Zapytaj o Fundusze Europejskie – kontynuacja kampanii radiowej

Kampania "Zapytaj o Fundusze Europejskie" trwa

W związku z trwającymi licznymi naborami wniosków w programach krajowych i regionalnych, Ministerstwo Rozwoju postanowiło kontynuować kampanię „Zapytaj o Fundusze Europejskie”.  Od 20 lutego 2017 r. w ogólnopolskich stacjach radiowych można usłyszeć siedem spotów promocyjnych, dedykowanych różnym grupom odbiorców – od przedsiębiorców, osoby młode, przez potencjalnych beneficjentów Programu Polska Wschodnia, po osoby z niepełnosprawnościami.

Kampania promuje m.in. bezpłatne źródła informacji o Funduszach Europejskich: 

Jeśli masz ciekawy pomysł i szukasz dofinansowania lub korzystasz z funduszy i potrzebujesz wsparcia w realizacji projektu, te informacje są dla Ciebie!

Co znajdziesz na Portalu?

We wszystkich województwach działa 77 Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE), w których wykwalifikowani specjaliści udzielają kompleksowych informacji o możliwościach uzyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich.

Odwiedzając Punkty Informacyjne, można:

  • uzyskać pomoc w ustaleniu, czy Twój pomysł ma szansę na wsparcie z Funduszy Europejskich,
  • poznać warunki, kryteria i procedury przyznania dofinansowania,
  • skorzystać z konsultacji specjalistycznych w trakcie przygotowywania wniosku oraz podczas realizacji projektu,
  • uzyskać informacje na temat rozliczania projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich.

Z konsultacji można skorzystać osobiście, wysłać pytanie mailowo lub zadzwonić. Organizowane są też Mobilne Punkty Informacyjne (MPI), czyli specjalne wyjazdowe dyżury konsultantów. Wiadomości o prowadzonych w poszczególnych województwach Mobilnych Punktach Informacyjnych są publikowane w zakładce: Szkolenia i konferencje.

Celem kampanii „Zapytaj o Fundusze Europejskie” jest wzrost świadomości opinii publicznej na temat możliwości skorzystania z bezpłatnych źródeł informacji na temat Funduszy Europejskich. Od 24 lutego 2017 r. będzie obecna także w Internecie i na profilach  społecznościowych (Facebook, YouTube).

Kampania jest jednym z działań informacyjnych i promocyjnych, do których państwa członkowskie Unii Europejskiej zostały zobowiązane zapisami prawa wspólnotowego.