Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Ministerstwo Rozwoju zorganizowało czwartą już edycję akcji edukacyjnej pn. „Lekcja o Funduszach Europejskich”. Tym razem celem przedsięwzięcia była popularyzacja wśród młodzieży ponadgimnazjalnej idei przedsiębiorczości, a także możliwości otrzymania wsparcia z Funduszy Europejskich na rozwój własnego biznesu.

 

Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość - logo

W akcji edukacyjnej przeprowadzono ponad 600 lekcji, w których wzięło udział ponad 13 tys. uczniów z Polski Wschodniej.

Podczas 45-minutowych zajęć młodzież miała okazję dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób Fundusze Europejskie mogą pomóc im przekuć swoje pomysły w innowacyjny biznes. Nauczyciele przeprowadzali lekcje w oparciu o scenariusz oraz specjalnie przygotowany komiks. Na zakończenie zajęć był przeprowadzany minikonkurs – uczniowie, którzy najszybciej rozwiązali zadania, otrzymali drobne upominki. Natomiast nauczyciele zaangażowani w projekt otrzymają dyplomy oraz wezmą udział w losowaniu nagród, które będą przydatne w pracy z uczniami. Losowanie nagród już 24 maja.

***

W poprzednich trzech edycjach akcji, zrealizowanych w Polsce Wschodniej w latach 2011-2014, odbyło się 1 914 lekcji. W zajęciach przeprowadzonych przez 626 nauczycieli wzięło udział 40 570 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Relacje z lekcji dostępne są na stronie Programu Rozwój Polski Wschodniej.

 

Materiały wykorzystywane podczas lekcji

 

Patroni medialni

       TVP 3 Rzeszów - logo    TVP 3 Olsztyn - logo         TVP 3 Kielce - logo 

 

           TVP 3 Lublin - logo

 

           Nowiny. Gazeta Codzienna - logo       Nowiny 24 - logo

 

           Polskie Radio Lublin - logo             Radio Rzeszów - logo        Echo Dnia - logo portalu

Ministerstwo Rozwoju powierzyło zadanie realizacji akcji edukacyjnej Agencji Komunikacji Marketingowej Exacto Sp. z o.o.