Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Budowa DW na odcinku od skrzyżowania ul. Podkarpackiej z ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie (DK 19) do węzła Rzeszów - Południe (S 19)

Opis projektu

Budowa nowej trasy łączącej drogę krajową nr 19 (od skrzyżowania ul. Podkarpackiej z ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie) z węzłem Rzeszów – Południe (S 19) to projekt, który był prowadzony wspólnie przez Województwa Podkarpackie i miasto Rzeszów.

Zadaniem realizowanym przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich była budowa zamiejskiego odcinka nowej trasy, czyli od granicy miasta do węzła drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe. Powstał kilometrowy odcinek drogi klasy G, o szerokość pasa ruchu: 3,50 m. Wybudowano także drogi serwisowe oraz przejazd drogowy w ciągu drogi gminnej nr 108.  Dzięki realizacji projektu Rzeszów zyskał bezpośrednie połączenie z Transeuropejską siecią transportową (TEN).

Nowa droga umożliwiła poprowadzenie ruchu tranzytowego poza centrum miasta, co znacznie skróciło czas dojazdu pomiędzy głównymi ciągami komunikacyjnymi województwa a w dalszej perspektywie może wpłynąć na zwiększenie dynamiki rozwoju gospodarczego regionu.

Galeria

 • nowa dwupasmowa ulica oraz wiadukt

  nowa dwupasmowa ulica oraz wiadukt

 • wiadukt kolejowy nad ulicą

  wiadukt kolejowy nad ulicą

 • ulica i wiadukt nad nią

  ulica i wiadukt nad nią

 • rondo - widok z lotu ptaka

  rondo - widok z lotu ptaka

 • nowa ulica z rondem i dwa wiadukty nad nią

  nowa ulica z rondem i dwa wiadukty nad nią

 

Informacje szczegółowe

Beneficjent

GMINA MIASTO RZESZÓW

Program

Program Operacyjny Polska Wschodnia

Fundusz

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu

71 525 649,02 zł

Wkład UE

45 903 591,90 zł