Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Budowa i rozbudowa DW Nr 869 na odcinku od węzła S-19 Jasionka do węzła DK 9 w Rudnej Małej

Opis projektu

„W tym miejscu zbiegają się wszystkie najlepsze nici, węzły i oczywiście sprawy istotne dla Podkarpacia” – mówił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego na uroczystości otwarcia nowej drogi wojewódzkiej nr 869. I nie było w tym ani krzty przesady.Przedmiotowa droga łączy bowiem Rzeszów z portem lotniczym, Centrum Wystawienniczo-Kongresowym oraz setkami firm mających swoją siedzibę w specjalnej strefie ekonomicznej w Jasionce. Inwestycja była więc potrzebna nie tylko inwestorom, gościom targowym czy podróżnym korzystającym z połączeń lotniczych, ale przede wszystkim mieszkańcom dojeżdżającym do zagłębia podkarpackiego biznesu.

Zadanie polegało na rozbudowie istniejącej drogi wojewódzkiej nr 869 o drugą jezdnię na wyznaczonych odcinkach oraz wzmocnieniu konstrukcji jezdni istniejącej. Powstały też nowe skrzyżowania, most nad potokiem Świerkowiec, ciągi pieszo-rowerowe, chodniki i zatoki autobusowe. Przebudowano i wybudowano nowe zjazdy indywidualne i publiczne, zapewniające dostępność komunikacyjną terenów sąsiadujących z inwestycją. Wykonano także nasadzenia zieleni oraz zainstalowano sygnalizację świetlną i oświetlenie drogi. Tak zwana ‘droga lotniskowa’ to dziś kluczowy węzeł komunikacyjny na terenie województwa. Połączyła drogę ekspresową S-19, autostradę A4 i drogę krajową nr 9. Usprawniła dojazd do Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka oraz specjalnej strefy ekonomicznej, co niewątpliwie przyczyni się do jeszcze lepszego wykorzystania potencjału gospodarczego stolicy Podkarpacia.

„Droga ma kluczowe znaczenie dla lotniska w Jasionce. Każdy z inwestorów, który tu przyjeżdżał, patrzył też na odpowiednią komunikację i istotne było to, żeby te dwa węzły, czyli S-19 i autostrada A4 były ze sobą połączone. Myślę, że to połączenie zostało wykonane w znakomity sposób” – stwierdził marszałek województwa podkarpackiego.

Galeria

 • rondo - widok z lotu ptaka

  rondo - widok z lotu ptaka

 • wiadukt nad rondem

  wiadukt nad rondem

 • ulica z infrastrukturą

  ulica z infrastrukturą

 • rondo i wiadukt - widok z lotu ptaka

  rondo i wiadukt - widok z lotu ptaka

Informacje szczegółowe

Beneficjent

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

Program

Program Operacyjny Polska Wschodnia

Fundusz

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu

75 572 881,68 zł

Wkład UE

62 303 851,15 zł