Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Innowacyjne energooszczędne okno jako efekt wdrożenia wyników prac badawczo – rozwojowych

Opis projektu

Kiedy decydujemy się na montaż stolarki okiennej, musimy jasno sprecyzować swoje wymagania. Ingerencja w gotowy zamontowany produkt oraz zmiana głównych parametrów – energooszczędności, izolacyjności oraz szczelności w prosty i niewymagający użycia specjalistycznych urządzeń sposób do tej pory była niemożliwa do osiągnięcia. Modułowa konstrukcja profili okiennych PVC, na bazie których powstają okna PLASTIMET CLICK-ON™ daje konsumentom dużo większą swobodę. Mogą oni wybrać tańszy wariant produktu, a kiedy zajdzie taka potrzeba w prosty sposób doposażyć go o autorski moduł uszczelnienia środkowego. Co ważne – bez ingerencji w jego konstrukcję, dzięki czemu zachowana zostaje gwarancja producenta. Pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku jest wynikiem prac badawczo – rozwojowych prowadzonych od lat w ełckim przedsiębiorstwie.

Śledzimy branżowe trendy, wsłuchujemy się w głosy naszych klientów i staramy się być o krok przed konkurencją. Opracowane w ramach prowadzonych przez nas prac B+R okno w autorskim systemie profili okiennych PVC o modułowej konstrukcji to właśnie taki krok w przód. Kolejnym krokiem był zakup ciągu technologicznego oraz uruchomienie produkcji – mówi Łukasz Ostrowski, Wiceprezes Zarządu Plastimet.

Wprowadzenie na rynek energooszczędnych okien PLASTIMET CLICK-ON™ możliwe było dzięki realizacji projektu, który polegał na wdrożeniu wyników prac B+R, przeprowadzonych we własnym zakresie przez spółkę. Zakupione w ramach realizacji maszyny i urządzenia zostały skonfigurowane w kompletny i w pełni zautomatyzowany ciąg technologiczny służący do produkcji innowacyjnych okien. Powiększenie parku maszynowego spółki wpłynęło także na zwiększenie zatrudnienia. Okna PLASTIMET CLICK-ON™ są dziś oferowane zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.   Wprowadzanie na rynek nowości zawsze wiąże się z pewnym ryzkiem. Ale w przypadku tego produktu nie mieliśmy wątpliwości, że znajdzie on swoich zwolenników. Zastosowane w nim rozwiązania, dające możliwość uzyskania wysokich parametrów technicznych stolarki przekładają się na odczuwalny zysk nie tylko dla portfeli naszych klientów, ale także dla środowiska. Wierzymy, że dla naszych klientów ekologia jest równie ważna jak dla nas – podkreśla Ostrowski.

Galeria

 • maszyny na hali

  maszyny na hali

 • wnętrze hali produkcyjnej

  wnętrze hali produkcyjnej

 • maszyny na hali produkcyjnej

  maszyny na hali produkcyjnej

 • wnętrze hali produkcyjnej

  wnętrze hali produkcyjnej

 • pracownik przy maszynie

  pracownik przy maszynie

 

Informacje szczegółowe

Beneficjent

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWE "PLASTIMET" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Program

Program Operacyjny Polska Wschodnia

Fundusz

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu

17 216 187,00 zł

Wkład UE

6 998 450,00 zł