Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Nowa generacja zaworów dla lotniczych układów hydraulicznych

Opis projektu

Centrum Badawczo –Rozwojowe Yasa Motors Poland tworzy i udoskonala złożone elementy dla producentów branży lotniczej. Jednym z flagowych produktów firmy jest innowacyjny w skali świata zawór hydrauliczny. YASARL50, chociaż lżejszy i mniejszy od modeli dostępnych do tej pory na rynku, wykazuje się dużo lepszymi parametrami technicznymi. Przede wszystkim jest dużo trwalszy.

Zawór używany jest w systemie sterowania samolotem i umożliwia precyzyjne sterowanie przepływem oleju. Ma więc bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Przy jego produkcji stosuje się technologię przyrostową, polegającą na stapianiu kolejnych warstw proszku metali. Pozwala to na uzyskanie złożonych kształtów oraz wpływa na wytrzymałość produktu.

Właściwy skład proszku metali to także wynik prac badawczo-rozwojowych zespołu Yasa.

Uruchomienie seryjnej produkcji zaworu możliwe było dzięki doposażeniu zakładu w specjalistyczne narzędzia, w tym tokarki, szlifierki, frezarki, laser i urządzenie do prób hydraulicznych.

"Dzięki funduszom europejskim byliśmy w stanie zrealizować zakup najnowocześniejszych maszyn i urządzeń, które posłużyły do produkcji tego typu komponentów. Mamy świetny interdyscyplinarny zespół, jesteśmy w stałym kontakcie z profesorami z najlepszych ośrodków badawczych, wciąż szukamy nowych rozwiązań i dopracowujemy nasze produkty. W ciągu kilku lat chcielibyśmy uzyskać około pięciu procent światowego rynku komponentów hydraulicznych dla lotnictwa" – deklaruje Mirosław Wiecha, dyrektor techniczny YASA Motors.

Galeria

 • wnętrze hali produkcyjnej

  wnętrze hali produkcyjnej

 • specjalistyczne urządzenia w hali produkcyjnej

  specjalistyczne urządzenia w hali produkcyjnej

 • urządzenia produkcyjne

  urządzenia produkcyjne

 • urządzenia w hali produkcyjnej

  urządzenia w hali produkcyjnej

 

Informacje szczegółowe

Beneficjent

YASA MOTORS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNA

Program

Program Operacyjny Polska Wschodnia

Fundusz

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu

10 292 000,00 zł

Wkład UE

7 000 000,00 zł