Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Przebudowa odcinka drogi DW 678 w Białymstoku

Opis projektu

Przedmiotem projektu była przebudowa ulicy K. Ciołkowskiego, stanowiącej element południowej obwodnicy Białegostoku oraz fragment drogi wojewódzkiej nr 678. Zakres rzeczowy projektu obejmował kompleksową przebudowę odcinka od skrzyżowania z ul. A. Mickiewicza do granicy miasta.

W rezultacie powstała nowa droga o długości ponad 4 km, z wiaduktem kolejowym, mostem nad rzeką Białą oraz rondem na skrzyżowaniu z ul. Plażową. Wybudowano chodniki, ciągi pieszo–rowerowe, zatoki autobusowe i drogi serwisowe. Wykonano także nasadzenia zieleni, zainstalowano oświetlenie, sygnalizację świetlną oraz ekrany akustyczne.

W ramach realizacji zadania utworzono lub przebudowano istniejącą infrastrukturę techniczną: kanalizację deszczową, kanały i sieć teletechniczną oraz sieć gazową. Obok poprawy efektywności funkcjonowania układu transportowego i bezpieczeństwa ruchu, udało się ograniczyć hałas i zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w tej części miasta. Poprawa jakości i standardu infrastruktury wpłynęła także na komfort podróżowania. Ciołkowskiego prowadzi do dróg wyprowadzających ruch w kierunku Warszawy, Lublina i przejścia granicznego w Bobrownikach. Na inwestycji skorzystali więc nie tylko Białostoczanie, ale także turyści, inwestorzy, przedstawiciele biznesu oraz mieszkańcy miejscowości przyległych, dojeżdżający do stolicy Podlasia.

Galeria

 • droga wojewódzka z lotu ptaka

  droga wojewódzka z lotu ptaka

 • DW678

  DW678

 • DW678

  DW678

 • DW678

  DW678

Informacje szczegółowe

Beneficjent

MIASTO BIAŁYSTOK

Program

Program Operacyjny Polska Wschodnia

Fundusz

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu

113 779 835,03 zł

Wkład UE

79 781 085,00 zł