Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Przebudowa skrzyżowania DK 19 (al. Solidarności i al. Gen. Wł. Sikorskiego) i DW 809 (ul. Gen. Ducha) w Lublinie - wyprowadzenie ruchu w kierunku węzła Lublin Czechów (S12/S17/S19)

Opis projektu

Miasto Lublin, wykorzystując wsparcie funduszy unijnych, prowadzi szerokie działania inwestycyjne, mające na celu wyprowadzenie ruchu z centrum. Jednym z nich był projekt przebudowy skrzyżowania Al. Solidarności i Gen. Wł. Sikorskiego oraz ulicy Gen. Ducha.

Al. Solidarności została poprowadzona estakadą. Natomiast pod wiaduktem (w ciągu ul. Gen. Ducha oraz al. Gen. Sikorskiego) wybudowano rondo, dzięki któremu ułatwiony został wyjazd z osiedla Botanik w stronę centrum. Przebudowano część ulic Gen. Ducha i Gen. Sikorskiego. Nowym pasem poprowadzona została ulica Północna, która łączy się z ulicą Gen. Ducha w połowie jej wysokości.

W ramach zadania wykonano także infrastrukturę towarzyszącą. Od strony Górek Czechowskich powstał mur oporowy. Przebudowano istniejące zatoki autobusowe i chodniki, wybudowano także chodniki i ścieżki rowerowe. Na wysokości ul. Kosmowskiej poprowadzono kładkę dla pieszych.

W ramach ułatwień dla osób z niepełnosprawnościami obniżone zostały krawężniki, ułożono pas z kostki brukowej z fakturą rozpoznawalną przez osoby niewidome, a przy sygnalizacji świetlnej zamontowano sygnalizację dźwiękową. Przebudowa skrążenie układu komunikacyjnego centralnych dzielnic miasta niewątpliwie wpłynie także na poprawę stanu środowiska skrzyżowania nie tylko wpłynęła na poprawę płynności ruchu w tym rejonie miasta, ale także na zwiększenie bezpieczeństwa.

Dzięki inwestycji można dziś bezkolizyjnie wyjechać z miasta w stronę Warszawy czy Zamościa, usprawniony został ruch pomiędzy osiedlami w tym regionie, a także połączenie z obszarem biznesowym miasta, ważnym z punktu widzenia rozwoju regionalnego. Wyprowadzenie ruchu tranzytowego na obwodnicę Lublina, a tym samym odcinku.

Galeria

 • skrzyżowanie ulic i wiadukt nocą

  skrzyżowanie ulic i wiadukt nocą

 • ulica nocą - widok z lotu ptaka

  ulica nocą - widok z lotu ptaka

 • skrzyżowanie ulic z wiaduktem

  skrzyżowanie ulic z wiaduktem

 • wielopasmowa ulica, rondo i wiadukt - widok z lotu ptaka

  wielopasmowa ulica, rondo i wiadukt - widok z lotu ptaka

 • wielopasmowa ulica, rondo i wiadukt - widok z lotu ptaka

  wielopasmowa ulica, rondo i wiadukt - widok z lotu ptaka

 • wiadukt nad rondem - widok z daleka

  wiadukt nad rondem - widok z daleka

Informacje szczegółowe

Beneficjent

GMINA LUBLIN

Program

Program Operacyjny Polska Wschodnia

Fundusz

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu

71 410 356,85 zł

Wkład UE

58 936 135,29 zł