Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Wdrożenie innowacyjnego produktu w firmie P.H. Dobis Sp. z o.o.

Opis projektu

Przedsiębiorstwo Handlowe „”Dobis”” działa na rynku opakowań dla przemysłu spożywczego niemal 25 lat. Zmieniający się w ostatnich latach rynek oraz przeprowadzona przez spółkę analiza potrzeb klientów, wymusiły wprowadzenie zmian i rozszerzenie oferowanego asortymentu o opakowania w pełni ekologiczne. Firma, w ramach zleconych prac badawczo-rozwojowych, pozyskała na wyłączność opracowanie składu substancji biostatycznej (zdolnej do hamowania wzrostu i niszczenia bakterii) oraz sposobu jej nanoszenia na torby papierowe z przeznaczeniem dla przemysłu spożywczego.

Dofinansowanie z funduszy europejskich w ramach projektu “Wdrożenie innowacyjnego produktu w firmie P.H. Dobis Sp. z o.o.” pozwoliło na zakup maszyn oraz uruchomienia zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Ekologiczna torba papierowa z powłoką biostatyczną firmy Dobis została objęta zgłoszeniem patentowym.

Dodatkowymi walorami produktu są wysokie parametry wytrzymałościowe oraz doskonała jakość kolorowego nadruku. Realizacja zadania znacząco wpłynęła na zwiększenie zamówień indywidualnych od podmiotów polskich i zagranicznych. Obecnie produkcja toreb odbywa się w systemie trzyzmianowym. Poszerzenie oferty o innowacyjne produkty ekologiczne wpłynęło także na wzmocnienie pozycji firmy na europejskim rynku opakowań.

Galeria

 • nowa maszyna

  nowa maszyna

 • zakupiona maszyna

  zakupiona maszyna

 • linia produkcyjna

  linia produkcyjna

 • maszyna produkcyjna

  maszyna produkcyjna

 • maszyny w hali produkcyjnej

  maszyny w hali produkcyjnej

 • maszyna z rolami materiału do produkcji opakowań

  maszyna z rolami materiału do produkcji opakowań

Informacje szczegółowe

Beneficjent

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE "DOBIS" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Program

Program Operacyjny Polska Wschodnia

Fundusz

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu

9 773 925,04 zł

Wkład UE

5 730 480,00 zł