Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Akademia Aeropolis Online: Internacjonalizacja MŚP. Nawet 800 tys. zł dofinansowania dla przedsiębiorców

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego (RARR) wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zapraszają do udziału w Akademii Aeropolis Online: Internacjonalizacja MŚP, dzięki której wnioskodawcy będą mogli otrzymać dofinansowanie o maksymalnej wysokości 800 tys. zł. O uzyskanie środków mogą starać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego, którzy chcą wprowadzić swoje produkty na rynki zagraniczne. Wydarzenie online odbędzie się w poniedziałek 15 listopada 2021 roku o godzinie 10:00.

"Konkurs „Internacjonalizacja MŚP” jest kierowany do przedsiębiorców, którzy posiadają co najmniej jeden produkt lub usługę o potencjale do internacjonalizacji na rynku zagranicznym. Uzyskane środki powinny być wykorzystane na działania skierowane na eksport produktów, na przykład przygotowanie odpowiedniej oferty dla potencjalnych zagranicznych klientów oraz poszukiwanie partnerów biznesowych w celu wprowadzenia produktu na wybrane rynki zagraniczne" – mówi Jacek Żalek, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na usługi związane bezpośrednio z wdrożeniem nowego modelu biznesowego, w tym koszty materiałów reklamowych, szkoleń, tłumaczeń, testów, pokrycie kosztów usług doradczych i innych świadczeń związanych z internacjonalizacją działalności lub na sfinansowanie udziału w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych. Wsparcie może być przeznaczone na koszty nabycia środków trwałych oraz niematerialnych.

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 800 tys. zł w przypadku wybrania co najmniej jednego rynku docelowego internacjonalizacji spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii albo 550 tys. zł w przypadku wybrania wyłącznie rynków z Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Szwajcarii. Całkowity budżet konkursu wynosi 50 mln zł. Dofinansowanie pochodzi z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Polska Wschodnia.

Wydarzenie Akademia Aeropolis Online: Internacjonalizacja MŚP kierowane jest do osób, które chcą wziąć udział w konkursie organizowanym przez PARP. Zostaną na nim przedstawione wymagania formalne oraz sugestie dla przedsiębiorców, na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania wniosków.