Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

To już ostatni dzwonek! Zgłoś swoją szkołę do Lekcji o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III

Trwa rekrutacja do tegorocznej edycji Lekcji o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III. Zgłoszono już 400 lekcji, ale jest jeszcze 100 wolnych miejsc więc trzeba się śpieszyć. Do końca rekrutacji został już tylko tydzień.

 

Logo Lekcji o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III.

 

Projekt skierowany jest do nauczycieli i uczniów ze szkół ponadpodstawowych z pięciu województw Polski Wschodniej:  lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Akcja obejmie po 100 klas (lekcji) z każdego województwa – wszystkie otrzymają pakiet niestandardowych pomocy naukowych do przeprowadzenia zajęć.

Celem akcji jest przybliżenie młodzieży tematyki przedsiębiorczości, budowanie przedsiębiorczych postaw, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz informowanie o tym, jak Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm. 

Tegoroczną edycję niewątpliwie wyróżnia wyjątkowość materiałów dydaktycznych. Jednym z nich będzie bowiem ekonomiczna gra planszowa „Czas na Start-up!”. Podczas gry uczniowie wcielą się w młodych przedsiębiorców, stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu. Każdy uczestnik gry będzie rozwijał własny start-up, aby stworzyć ten najlepszy na rynku. Liczyć się będzie także wynik drużyny. Wśród materiałów dydaktycznych znajdą się również: film animowany, prezentacja modelu Business Model Canvas, karty pracy warsztatowej i broszura o Unii Europejskiej.

Ostatnim etapem akcji będzie turniej gry planszowej – najpierw rozrywki wojewódzkie a następnie finał krajowy. Każda drużyna biorąca udział w rozgrywkach otrzyma upominki, a te najlepsze – atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrodzone zostaną również szkoły, z których będą pochodzić zwycięskie drużyny!

Rejestracja potrwa do 26 września 2019 r. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Aby zgłosić się do Lekcji należy wypełnić formularz online na stronie Lekcja o Funduszach 

Więcej informacji na podstronie "Lekcja" oraz w regulaminie.

 

***

Lekcja o Funduszach Europejskich to cykliczna akcja edukacyjna organizowana przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju od 2011 r. Jej celem jest zapoznawanie uczniów z 5 województw Polski Wschodniej, w niestandardowy sposób, z inwestycjami współfinansowanymi z funduszy europejskich. Lekcje odbywają się na podstawie specjalnie przygotowanych materiałów dydaktycznych. Dotychczas, w 6 edycjach akcji przeprowadzono blisko 3,5 tys. lekcji, w których wzięło udział ok. 70 tys. uczniów.