Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Zaprojektowanie i wdrożenie do produkcji innowacyjnego urządzenia wielostanowiskowego klasy Home-Professional oraz wdrożenie nowej linii sprzętu do siłowni klasy Commercial-Professional

Opis projektu

Firma Marbo powstała ponad 30 lat temu w Starachowicach i zaczynała od produkcji prostych sprzętów do domowych siłowni, by wraz ze zdobytym doświadczeniem stale zwiększać asortyment i jakość wyrobów. Dziś jest czołowym producentem sprzętu kulturystycznego w Polsce, oferującym sprzęt światowej jakości.

Realizacja projektu polegała na wdrożeniu wybranych rekomendacji zawartych w strategii wzorniczej opracowanej w pierwszym etapie programu. Realizacja polegała na zaprojektowaniu i wdrożeniu do produkcji nowego, innowacyjnego, nieoferowanego dotychczas produktu, urządzenia wielostanowiskowego klasy Home-Professional, przeznaczonego dla wymagającego użytkownika domowego lub małych odbiorców profesjonalnych, tj. hotele, SPA, apartamentowce.

Specyficzne rozwiązania techniczne i wzornicze wykorzystane na etapie projektowania nowego urządzenia, zostaną wykorzystane również do dalszego opracowania i wdrożenia znacząco ulepszonej linii produktów klasy Comercial-Professional, przeznaczonych dla wymagającego użytkownika komercyjnego.

W ramach projektu wdrożono:

 • usługi doradcze, polegające na wykonaniu szczegółowego projektu technologicznego plastikowych elementów z logo marki UP-FORM, użytych w nowo zaprojektowanym wielofunkcyjnym urządzeniu do ćwiczeń klasy Home-Professional wraz z dostarczeniem prototypów;
 • przygotowanie planów treningowych na potrzeby aplikacji; mobilna instrukcja użytkownika, czyli opracowanie profesjonalnych planów treningu obwodowego, możliwych do wykonania na wielofunkcyjnym urządzeniu zgodnym z dostarczonym przez zamawiającego projektem;
 • projekt graficzny i funkcjonalny aplikacji mobilnej instrukcji użytkownika, obejmującego następujące zadania: opracowanie projektu funkcjonalnego, architektura i grafika kluczowych widoków, opracowanie modeli 3D urządzeń treningowych na potrzeby instrukcji użytkownika.

Celem aplikacji jest precyzyjne wskazanie poprawnego sposobu wykonywania ćwiczeń na urządzeniach wielofunkcyjnych w nowoczesnej, multimedialnej formie z wykorzystaniem technik animacji komputerowej lub krótkich filmów instruktażowych. Aplikacja przygotowuje plany treningowe i pomaga w ich realizacji w zależności od profilu użytkownika.

Wdrożenie zmian wymusiło konieczność zakupu nowych maszyn i urządzeń takich jak:

 • laser do rur i profili z automatycznym załadunkiem i oprogramowaniem,
 • laser płaski do blach z automatycznym załadunkiem i oprogramowaniem,
 • zrobotyzowane stanowisko spawalnicze z filtrowentylacją,
 • instalacja sprężonego powietrza,dostawa pionowego centrum frezarskiego CNC, tokarki CNC oraz oprogramowania CAD/CAM.

Galeria

 • zakupiona maszyna

  zakupiona maszyna

 • maszyna w hali produkcyjnej

  maszyna w hali produkcyjnej

 • linia produkcyjna

  linia produkcyjna

 • maszyna na hali

  maszyna na hali

 • maszyna na hali produkcyjnej

  maszyna na hali produkcyjnej

 • wyprodukowane urządzenie

  wyprodukowane urządzenie

Informacje szczegółowe

Beneficjent

P.P.H.U. „MARBO" S.C. BOŻENA ULIKOWSKA, MICHAŁ ULIKOWSKI

Program

Program Operacyjny Polska Wschodnia

Fundusz

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu

8 159 820,00 zł

Wkład UE

2 999 800,00 zł