Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Start-upowcy z Polski Wschodniej prezentują pomysły

Transport i logistyka, medycyna estetyczna, teleinformatyka, nowe technologie, smart city i wirtualna rzeczywistość to przykłady obszarów, których dotyczą projekty rozwijane w start-upach dzięki wsparciu platformy Unicorn Hub z Lublina korzystającej z funduszy europejskich w programie Polska Wschodnia.

Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda otwiera demo day

W czterech województwach z terenu wschodniej Polski: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim i podkarpackim działa sześć platform startowych. Jedną z nich jest Unicorn Hub z Lublina. 4 lutego w Warszawie odbyło się drugie z cyklu spotkań pod hasłem DemoDay.

Podczas tego wydarzenia 20 zespołów, które ukończyły drugą rundę inkubacji w Platformie Unicorn Hub, zaprezentowało wyniki prac, produkty i planowane ścieżki komercjalizacji rozwiązań. Pomysły zostaną ocenione przez ekspertów, a najlepsze z nich otrzymają rekomendację do ubiegania się o dofinansowanie w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, w którym można otrzymać milion złotych na rozwój pomysłu.

"Platformy startowe to inicjatywa Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, która wspiera polską przedsiębiorczość. Dzięki start-upom możemy powiedzieć, że Polska jest jednym z liderów w rozwijaniu innowacyjnych pomysłów. Te lokalne inicjatywy, powstające właśnie we wschodnich województwach, to również szansa na zwiększenie liczby atrakcyjnych miejsc pracy – powiedział podczas otwarcia DemoDay wiceminister Grzegorz Puda."

O tym, jakie projekty przeszły przez drugą rundę inkubacji prowadzonej przez platformę Unicorn Hub i są prezentowane podczas DemoDay, można przeczytać na stronie Informator o spółkach

Szansa dla dobrych pomysłów

Platformy startowe to kompleksowy program inkubacji skierowany do osób z całej Polski i z zagranicy, które chcą założyć i z sukcesem prowadzić swoją firmę w makroregionie, a także rozwijać jej działalność na rynku krajowym i zagranicznym. Pomysłodawcy startu-upów, którzy zakwalifikują się do udziału w programie, podczas kilkumiesięcznego intensywnego programu inkubacji otrzymają wsparcie jednej z sześciu platform startowych. Dzięki programowi operacyjnemu Polska Wschodnia platformy startowe otrzymały w sumie 108,4 miliona złotych.

Do tej pory do programu wpłynęło 5 tysięcy aplikacji, a wsparcie otrzymało 580 start-upów, z czego 380 zakończyło inkubację. 124 z nich otrzymało dotację na rozwój działalności.