Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Szansa na milion złotych dla start-upów. Demo Day Wschodniego Akceleratora Biznesu

Sprawdzoną formą pomocy dla ambitnych, młodych przedsiębiorców są Platformy Startowe, finansowane z funduszy unijnych programu Polska Wschodnia. Dziś podczas Demo Day start-upy Wschodniego Akceleratora Biznesu przedstawią efekty swojej inkubacji. Najlepsi będą mogli ubiegać się dofinansowanie na dalszy rozwój. W otwarciu wydarzenia wzięła udział on-line wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Wystąpienie Pani Minister Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak podczas Demo Day

"Platformy startowe to jedyne tego rodzaju i realizowane na tak szeroką skalę narzędzie służące wsparciu rozwoju przedsiębiorczości start-upowej w Polsce Wschodniej. Działalność startupów wywiera istotny pozytywny wpływ na funkcjonowanie regionalnych gospodarek, tworzenie miejsc pracy czy zwiększanie kapitału społecznego – powiedziała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak".

Jak dodała wiceminister - wiele start-upów, które korzystały ze wsparcia Platform Startowych, odniosło znaczące sukcesy i z powodzeniem rozszerzają swoją działalność. To najlepszy dowód na to, że Fundusze Europejskie realnie wspierają innowacje przyczyniając się do rozwoju polskiego biznesu.

"Założenie i prowadzenie firmy nie jest łatwe i wymaga dobrego przygotowania. Dlatego też proces powstawania firm i start-upów wspierają fundusze unijne i pieniądze krajowe. To wsparcie będzie kontynuowane w nowym budżecie UE na lata 2021-2027– podkreśliła Małgorzata Jarosińska-Jedynak".

Demo Day to cykliczne wydarzenie organizowane przez każdą z Platform startowych na zakończenie kolejnych rund inkubacji, czyli czasu, w którym start-upowcy, pod czujnym okiem ekspertów Platformy pracowali nad rozwojem swojego biznesu.

Podczas Demo Day start-upowcy przedstawiają efekty swojej pracy, dalsze założenia biznesowe i finansowe swoich projektów. Oceny dokonuje specjalnie powołany panel ekspercki, w skład którego wchodzą przedstawiciele Platformy i partnerzy – głównie reprezentujący inwestorów. Najlepsze start-upy otrzymują rekomendację Platformy startowej i mogą ubiegać się o dotację na dalszy rozwój – nawet 1 mln zł.

Dzisiejszy Demo Day odbył się w siedzibie Puławskiego Parku Naukowo Technologicznego.