Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Dodatkowe 34,4 mln zł na projekty transportowe

Miasto Lublin otrzymało dodatkowe wsparcie finansowe dla projektów transportowych realizowanych w ramach Programu Polska Wschodnia 2014-2020. Zwiększenie dofinansowania umożliwi kontynuację działań w zakresie wymiany taboru komunikacji miejskiej na mniej uciążliwy dla środowiska, pomimo nieustannie rosnących kosztów realizacji takich inwestycji.

"Dodatkowe środki, które przekazujemy na przyjazny, ekologiczny transport poprawią jakość życia w mieście. Wspieramy zrównoważoną mobilność i zwiększamy dostępność. Nowoczesny tabor umożliwia korzystanie z usług osobom o zróżnicowanych potrzebach, w szczególności tych z ograniczoną zdolnością ruchową i niepełnosprawnościami. Prawie 35 milionów zł dofinansowania z Programu Polska Wschodnia to korzyść dla mieszkańców, dla których komunikacja będzie bardziej atrakcyjna. To także korzyść dla środowiska, do którego trafi mniej zanieczyszczeń" – mówi wicemisniter Artur Soboń.

 Wiceminister Inwestycjii Rozwoju Artur Soboń

Wiceminister Artur Soboń, prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk, fot. Urząd Miasta Lublin

Przyznane środki finansowe przyczynią się do poprawy mobilności transportowej oraz upłynnienia ruchu w mieście. Przełoży się to na realne korzyści dla mieszkańców: poprawę komfortu oraz skrócenie czasu podróżowania komunikacją miejską.

"Nowoczesna, ekologiczna komunikacja miejska z korzyścią dla mieszkańców i środowiska - taki efekt osiągnie Lublin dzięki dodatkowym środkom unijnym, które pozwolą na kontynuację rozwoju nisko i zeroemisyjnego taboru komunikacji miejskiej. To kolejny krok Lublina w kierunku szeroko pojętej elektromobilności" - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

 Autobus dofinanowany ze środków Programu Polska Wschodnia

fot. Urząd Miasta Lublin